Zespół Państwowych Szkoł Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie

Ogólnopolskie Warsztaty Saksofonowe
Michel Supéra (Francja)

Warszawa, 25-26 kwietnia 2015

Wybrane aspekty techniki gry na saksofonie oraz interpretacja utworów muzyki współczesnej

Gratulujemy udziału w Ogólnopolskich Warsztatach Saksofonowych, które poprowadził znakomity francuski wirtuoz i profesor saksofonu - Michel Supéra (Conservatoire de Valenciennes, Conservatoire de Douai). Wszystkim uczestnikom gratulujemy skupienia i wytężonej pracy z profesorem oraz występów podczas obu koncertów! Dziękujemy orkiestrze ZPSM nr 4 im. K. Szymanowskiego w W-wie pod batutą Marty Kluczyńskiej za profesjonalne przygotowanie i znakomite wykonanie Rapsodii Andre Wainegeina z Michelem Superą. Dziękujemy również partnerom i sponsorom warsztatów: Centrum Edukacji Artystycznej, Rico, Buffet Group, Fundacji Muzyka Talent Pasja.
Poniżej znajduje się link do galerii zdjęć z warsztatów.

zdjęcia z Ogólnopolskich Warsztatów Saksofonowych z prof. M.Superą

Grafik warsztatów do pobrania (pdf) - z drobnymi zmianami (zaznaczonymi na czerwono)
Program sobotniego koncertu (pdf)
Program niedzielnego koncertu (pdf)

Zapraszamy wszystkich uczestników do udziału w ensemble.

W trakcie warsztatów, przez kilka godzin będzie czynny bufet szkolny. Przewidziana jest wystawa instrumentów i akcesorów (Buffet), przygotowana przez Smietanaserwis.pl.

Zapraszamy również na koncert w poniedziałek po warsztatach (27.04.2015) w Zielonym Dworze (Miętne, ul. Główna 45) o godz. 18.00. Wstęp wolny.
Wystšpi profesor Michel Supera z towarzyszeniem dr Jarosława Gałuszki i duet Les Sons de l'air. Do pobrania: program koncertu (pdf).

Uproszczona wersja In C i wskazówki
(w porównaniu z poprzednią wersją: z wyłączeniem taktów 22-26 i 31 - 36).
Nagranie MP3 do ćwiczeń.
Nagranie video do ćwiczeń.

Materiały do ensemble'a (poprzednia wersja)

Warsztaty skierowane są do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, nauczycieli oraz studentów.
Zgłoszenia wraz z kopią dowodu wpłaty należy przesyłać na adres info@saxophone.art.pl, z dopiskiem "warsztaty saksofonowe".
25 marca 2015 roku.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Regulamin warsztatów
Formularz zgłoszeniowy
Plakat

 

Koszt 100 zł obejmuje: lekcje otwarte; wykład oraz dwa koncerty. Przyjmujemy zgłoszenia od zespołów kameralnych.

Ramowy program warsztatów
24 kwietnia, piątek
próba ensemble'a

25 kwietnia, sobota
9.00 - 19.30 warsztaty, wykład, próba ensemble'a
19.30 koncert: uczestnicy, duet les Sons de l'Air
26 kwietnia, niedziela
9.00-18.00 warsztaty, próba ensemble'a
18.15 koncert i zakończenie warsztatów: ensemble, prof. Michel Supera z towarzyszeniem orkiestry ZPSM nr 4 pod batutą Marty Kluczyńskiej.

Historia

Pierwsza edycja warsztatów miała miejsce w 2010 roku z udziałem prof. Michela Supery (Conservatoire de Valenciennes i Conservatoire de Douai, Francja). Warsztaty poprzedzone były koncertem tria Michel Supera - Dorota Samsel - Alicja Wołyńczyk w Zielonym Dworze w Miętnem.

Podczas drugiej edycji, w roku 2012-tym uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w lekcjach prowadzonych przez Cornelię Hoegl-Egretzberger (Universität für Musik und darstellende Kunst, Wiedeń) i Dorotę Samsel (ZSM, Poznań) - uznaną nauczycielkę saksofonu (nagroda CEA). Warsztatom towarzyszył koncert tria Hoegl-Samsel-Wołyńczyk, zorganizowany przez Austriackie Forum Kultury.

W tym roku odbędzie się trzecia edycja, na którą ponownie zaprosiliśmy prof. Michela Superę z Francji.

Cele
Najważniejszym celem warsztatów jest podnoszenie jakości kształcenia, poprzez kontakt uczniów i nauczycieli z uznanymi profesorami i jednocześnie wirtuozami saksofonistami z kraju i zagranicy. Francja będąc kolebką klasycznego saksofonu ma do zaproponowania sprawdzone metody i usystematyzowaną metodykę, dlatego po raz drugi zapraszamy francuskiego saksofonistę, profesora Michela Superę.

 

organizator:

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie

Sekcja Instrumentów Dętych i Perkusji

 

kontakt
Wszelkich informacji udziela
Alicja Wołyńczyk
502 55 88 88
info@saxophone.art.pl

 

baza noclegowa

Hotel Ibis Stare Miasto
ul. Muranowska 2
tel. (+48)22/3101000
e-mail H3714@ACCOR.COM

Hotel Ibis Bugdet
ul. Zagórna 1
tel. (+48)227453660

Eko-Hotel Wilson
w ofercie są również kapsuły sypialne (45 pln)
ul. Felińskiego 37
tel. (+48) 22 8394081
e-mail hostel@wilsonhostel.pl


www.michelsupera.com

Michel Supéra

saksofonista o wielu twarzach, od czasu studiów na CNSM de Paris gdzie otrzymał Pierwszą Nagrodę w grze na saksofonie, zawsze komunikował się za pomocą różnych rodzajów muzyki.

Regularnie koncertuje we Francji i za granicą w składzie kwartetu saksofonowego Inedits. Jako solista występował z towarzyszeniem prestiżowych orkiestr: Orchestre de la Radio-Télévision Belge, Orchestre National de Lille, Orchestre Colonne, Orchestra Douai, la Musique Royale des Guides de Belgique, Hungarian Symphony Orchestra Budapest.

Regularnie jest zapraszany do prowadzenia kursów mistrzowskich w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii. Zasiada w jury konkursów krajowych i międzynarodowych.

Posiada certyfikat pedagogiczny w zakresie nauczania gry na saksofonie - “Certificat d'Aptitudes”. Jego artystycznej ścieżce saksofonowej towarzyszy intensywna działalność pedagogiczna: Cefedem Metz, Rueil-Malmaison, Higher Institute of Music and Pedagogical Namur, Defedem Lille, Michel Supera jest profesorem saksofonu w dwóch konserwatoriach: CRR de Douai i Valenciennes CRD. Jest jednym z dyrektorów artystycznych “European Competition ClariSax”.

Michel Supéra pracuje nad odœwieżaniem repertuaru poprzez liczne prawykonania utworów kompozytorów takich, jak: Laurent Petitgirard, Pierre Charvet, Elzbieta Sikora, Frédéric Boulard, Alain Crepin, Sylvain Kassap, Jean-Philippe Vanbeselaere, Jacques Schab, Philippe Portejoie, Olivier Calmel...

Michel Supéra jest artystą Buffet-Crampon i Rico- d’Addario.

Dyskografia:
- Laurent Petitgirard "Etats d'ame" (pour saxophone et orchestre)
- "Nouvel Archipel" muzyka Sylvaina Kassapa
- "Miroirs" - kwartet "Inédits" i Marcel AZZOLA

 

 

partnerzy: